ОПИС ДОКУМЕНТУ

Статус:

Прийнятий вцілому

Дата:

22.02.2022

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 21-005
Про внесення змін до Програми на зміцнення матеріально-технічної бази вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги на 2022 рік на території Марківської селищноїь ради, що надається Комунальним некомерційним підприємством «Марківська багатопрофільна лікарня «Марківської селищної ради» на 2022 рік

МАРКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ

(позачергова)

Р І Ш Е Н Н Я

22 лютого 2022 року смт Марківка № 21-5/2022

Про внесення змін до Програми на зміцнення матеріально-технічної бази вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги на 2022 рік на території Марківської селищноїь ради, що надається Комунальним некомерційним підприємством «Марківська багатопрофільна лікарня «Марківської селищної ради» на 2022 рік

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Марківська селищна рада

вирішила:

  1. Внести зміну до Програми на зміцнення матеріально-технічної бази вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги на 2022 рік на території Марківської селищноїь ради, що надається Комунальним некомерційним підприємством «Марківська багатопрофільна лікарня «Марківської селищної ради» на 2022 рік, виклавши її в новій редакції.
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування фінансів бюджету та соціально-економічного розвитку.

Селищний голова Ігор ДЗЮБА

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення сесії Марківської

селищної ради восьмого скликання

від 22.02.2022 року № 21- 5/2022

ПРОГРАМА

на зміцнення матеріально-технічної бази вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги на 2022р.

на території Марківської селищної ради, що надається

Комунальним некомерційним підприємством «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради»

Паспорт Програми

1. Ініціатор розроблення Програми Комунальне некомерційне підприємство «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради»
2. Назва розпорядчого документа органу виконавчої влади при розробленні Програми Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», «Основи законодавства України про охорону здоров'я»
3. Розробник Програми Комунальне некомерційне підприємство «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради»
4. Співрозробники Програми Марківська селищна рада
5. Відповідальний виконавець Програми Комунальне некомерційне підприємство «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради»
6. Учасники Програми Комунальне некомерційне підприємство «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради»
7. Термін реалізації програми 2022 рік
8. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми селищний бюджет
9. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього (в додатку) 25477,969 тис.грн.

Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Здоров’я є найважливішим з прав людини та найвищою людською цінністю, від якої залежить економічний, фізичний та духовний потенціал суспільства. Це показник соціального і культурного прогресу, один із головних елементів національного багатства. Тому кожна держава розглядає охорону та зміцнення здоров’я як своє найголовніше завдання.

Світовий досвід, узагальнений в документах ВООЗ, показує, що одним із головних пріоритетів розвитку національної системи охорони здоров’я в умовах дефіциту фінансових і кадрових ресурсів, повинен бути розвиток вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, спрямований на поліпшення стану здоров’я населення, забезпечення надання безперервної, доступної та якісної медичної допомоги, створення правових, економічних та організаційних умов надання медичних послуг, орієнтацію системи охорони здоров’я на людину в умовах реформування, запобігання захворюванням, зниження рівня інвалідності та смертності населення, забезпечення на програмній основі заходів із профілактики та лікування соціально небезпечних хвороб.

Програма на зміцнення матеріально-технічної бази вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги на території Марківської селищної ради на 2022р, що надається Комунальним некомерційним підприємством «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради» (далі – Програма) розроблена на підставі Закону України від 21 травня 1997 року №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV, Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-IV, Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року №2456-VI, розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року №1013-р. «Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я», Методичних рекомендацій з автономізації комунальних закладів охорони здоров'я від 28 лютого 2018 року.

Актуальність Програми продиктована необхідністю поліпшення якості надання та доступності медичної допомоги населенню Марківської селищної ради, поліпшення матеріально-технічної бази, необхідністю поліпшення стану здоров’я населення шляхом забезпечення доступу до кваліфікованої стаціонарної медичної допомоги, орієнтованої на інтегрований підхід до рішення потреб окремих громадян, родин та громади в цілому.

Розділ 2. МЕТА ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Метою Програми є:

Забезпечення зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності населення шляхом формування ефективного функціонування системи надання доступної і якісної вторинної медичної допомоги, зокрема: забезпечення права на своєчасну першу невідкладну допомогу при нещасних випадках, гострих захворюваннях; попередження масових інфекційних захворювань; запобігання демографічній кризі, профілактика спадкових захворювань; контроль за охороною здоров’я дітей;

об’єднання зусиль територіальної громади та керівника підприємства, що здійснюють діяльність в напрямку модернізації та зміцнення матеріально-технічної бази Комунального некомерційного підприємства «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради», оснащення її необхідним медичним обладнанням, комп'ютерною технікою, автотранспортом, поліпшення умов праці медичних працівників, що допоможе забезпечити населення громади якісними медичними послугами.

Основними завданнями програми є:

- пріоритетний розвиток вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, укріплення та оновлення матеріально-технічної бази, фінансування закупівлі сучасного медичного обладнання;

- оплата капітальних ремонтів приміщень та реконструкції об’єктів Комунального некомерційного підприємства «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради» (далі – КНП);

  • придбання обладнання і предметів довгострокового користування;
  • своєчасне і в повному обсязі проведення інвестиційної діяльності, направленої на переоснащення, оновлення та реконструкцію.

Розділ 3. ПРОБЛЕМИ СТАЦІОНАРНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ, НА РОЗВ'ЯЗАННЯ ЯКИХ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА

Комунальне некомерційне підприємство «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради» здійснює обслуговування населення, що проживає на території Марківської селищної ради в кількості 14014 жителів, з них: 5584 осіб міського населення, 8430 осіб – сільського.

Потужність закладу 205 відвідувань на день, 80 стаціонарних ліжок.

Забезпеченість стаціонарними ліжками – 57 на 10 тисяч населення.

У селищі залишається складною демографічна ситуація. Поступово зменшується показник природного приросту населення. З кожним роком відмічається ріст інвалідизації населення. На тлі несприятливих демографічних змін відбувається погіршення стану здоров’я населення з істотним підвищенням в усіх вікових групах рівнів захворюваності і поширеності хвороб, зокрема, хронічних неінфекційних захворювань, включаючи хвороби системи кровообігу, злоякісні новоутворення, цукровий діабет. Водночас, відмічається тенденція до погіршення стану здоров’я молоді, збільшення частоти соціально небезпечних хвороб, у тому числі туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

Для забезпечення виконання завдань, передбачених в установчих документах установи та які покладені на власників комунальних закладів, що сприятимуть оновленню виробничих потужностей, зміцненню матеріально-технічної бази установ та забезпечення фінансування.

Основною проблемою лікарні є відсутність нового медичного обладнання без якого установа не може заключити додаткові договори з НСЗУ за Програмою медичним гарантій на 2022 рік, наявність застарілого обладнання (УЗД апарату) на якому неможливо проводити деякі медичні процедури, а якщо воно вийде зі строю, то наш заклад залишиться без надходжень НСЗУ, так, як всі укладені нами договори передбачають наявність УЗД апарату.

Розділ 4. ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ'ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ, ОБСЯГ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ, СТРОКИ ТА ЕТАПИ ВИКОНАННЯ

4.1. Фінансове забезпечення Програми здійснюватиметься відповідно до законодавства України за рахунок коштів бюджету Марківської селищної територіальної громади. Обсяг фінансування Програми визначатиметься виходячи з фінансової можливості бюджету.

Заходи та обсяги фінансування Програми на 2022 рік визначені у додатку до Програми, що додається.

Необхідний обсяг фінансування Програми може уточнюватися у процесі складання проекту селищного бюджету на відповідний рік та при внесенні змін до нього.

4.2. Фінансування заходів, передбачених Програмою, здійснюватиметься на підставі клопотань Комунального некомерційного підприємства «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради» з наведеним обгрунтуванням щодо необхідності надання фінансової підтримки підприємству для придбання необхідного обладнання (техніки тощо).

4.3. Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів спеціального фонду бюджету Марківської селищної територіальної громади.

4.4. Головним розпорядником коштів є Марківська селищна територіальна громада. Одержувачем є Комунальне некомерційне підприємство «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради».

Розділ 5. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Виконання Програми дасть змогу:

підвищити ефективність роботи Комунального некомерційного підприємства «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради»;

покращити забезпечення закладу відповідно до примірних табелів оснащення структурних підрозділів до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування згідно з листом Міністерства охорони здоров'я України від 12 травня 2017 року №19.2-09-954/12743;

покращити ранню діагностику захворювань серцево-судинної системи, онкології, що знизить показники смертності і інвалідності від даної патології;

придбання медичного обладнання дасть змогу заключити додаткові пакети послуг з НСЗУ, а саме: «Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах», «Езофагогастродуоденоскопія» та «Колоноскопія».

Розділ 6. КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ

Координацію та контроль за виконанням Програми здійснюють Комунальне некомерційне підприємство «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради», постійні комісії селищної ради.

Розділ 7. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Програма визначає мету, завдання і шляхи розвитку вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги на 2022р., враховуючи стратегічні завдання та прогнозовані обсяги фінансового забезпечення.

Програма має відкритий характер і може доповнюватися (змінюватись) в установленому чинним законодавством порядку в залежності від потреб поточного моменту (прийняття нових нормативних актів, затвердження та доповнення регіональних медичних програм, змінних фінансово-господарських можливостей громади).

Програма розрахована на 1 рік, має завдання, які направлені на виконання заходів Програми адаптованих до рівня потреб та можливостей громади.

Реалізація Програми буде здійснюватися шляхом співпраці КНП «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради» та Марківської селищної ради у визначених напрямках діяльності.

Селищний голова Ігор ДЗЮБА

Додаток до Програми

Заходи та обсяг

фінансування Програми на зміцнення матеріально-технічної бази вторинної (стаціонарної) медичної допомоги на 2022р. на території Марківської селищної ради, що надається Комунальним некомерційним підприємством «Марківська багатопрофільна лікарня Марківської селищної ради»

№ з/п Перелік заходів Програми Строк виконання заходу Джерела
фінансу-вання
Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис. гривень Очікуваний результат
1 2 3 4 5 6
1 Придбання обладнання і предметів довгострокового користування, а саме:
відеогастроскопу, відеоколоноскопу, цифрового флюорографу, комп'ютерного томографу, апарату УЗД,
дефібрилятор Saver One,
аналізатор електролітів LabAnalyt 910 Plus
2022р. Селищний бюджет 995,000
865,450
1890,000
9000,000
1326,830
99,200
147,789
Підвищення ефективності роботи закладу охорони здоров’я,
покращення матеріально-технічного оснащення,
підписання договорів з НСЗУ за Програмою медичних гарантій на 2022 рік: «Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах», «Езофагогастродуоденоскопія», «Колоноскопія»
2 Капітальний ремонт інших об'єктів, а саме:
  • капітальний ремонт клініко-діагностичної лабораторії та фізіотерапевтичного відділення,
  • капітальний ремонт проїздів і площадок території лікарні)
  • капітальний ремонт внутрішніх приміщень нежитлової будівлі інфекційного відділення
2022р. Селищний бюджет 2400,000
5756,458
2997,242
підвищення ефективності роботи закладу охорони здоров’я, поліпшення умов перебування хворих
УСЬОГО 25477,969

Примітка:Остаточні обсяги визначаються рішеннями селищної ради під час затвердження та внесення змін до селищного бюджету Марківської селищної ради на відповідний бюджетний рік.

Селищний голова Ігор ДЗЮБА