ОПИС ДОКУМЕНТУ

Статус:

Прийнятий вцілому

Дата:

22.12.2021

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 17-018
Про внесення змін до Регламенту Марківської селищної ради восьмого скликання

ПРОЄКТ

МАРКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ СІМНАДЦЯТА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

22 грудня 2021 року смт Марківка № 17-18/2021

Про внесення змін до Регламенту Марківської селищної ради восьмого скликання

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Марківська селищна рада

вирішила:

  1. Внести зміни до Регламенту Марківської селищної ради восьмого скликання (далі – Регламент), а саме:
    1). Статтю 21. «Реєстрація депутатів Ради на пленарному засіданні Ради» викласти у такій редакції:
    21.1. Реєстрація депутатів відбувається у системі електронного голосування «Голос» (далі – СЕГ «Голос») у відповідності до Положення про порядок застосування системи електронного голосування «Голос», яке є невід’ємною частиною Регламенту (Додаток додається). В разі технічної неможливості провести реєстрацію системою електронного голосування «Голос», депутати підтверджують свою присутність власноручним підписом у друкованому реєстрі.
    21.2. Якщо за даними реєстрації відкриття пленарного засідання Ради неможливе у зв'язку з відсутністю необхідної кількості депутатів Ради, головуючий на пленарному засіданні Ради може оголосити перерву на термін, погоджений з керівниками фракцій та груп, або встановлює інший день проведення пленарного засідання Ради з обов'язковим дотриманням вимог цього Регламенту щодо підготовки пленарного засідання Ради.
    21.3. Перед проведенням голосування щодо проєктів рішень головуючий на пленарному засіданні Ради на вимогу депутатів Ради проводить із залученням Лічильної комісії перевірку кількості депутатів Ради, присутніх на пленарному засіданні Ради, визначення кворуму. Якщо голосування не може проводитися у зв'язку із відсутністю на пленарному засіданні Ради необхідної кількості депутатів Ради, головуючий на пленарному засіданні Ради відкладає пленарне засідання Ради або закриває його».
    2). Стаття 37. «Відкрите поіменне голосування» викласти у такій редакції:
    «1. На початку сесії селищної ради обирається лічильна комісія, яка здійснює контроль за використанням СЕГ «Голос» на сесії селищної ради та проводить перевірку заяв депутатів та їх обґрунтованість при неточності в результатах голосування, в результатах запису на виступи та про інші помилки в роботі СЕГ «Голос».
    В разі технічної неможливості провести поіменне голосування СЕГ «Голос», лічильна комісія проводить поіменне голосування у звичайному режимі – через опитування лічильною комісією кожного депутата.
    2. Поіменне голосування здійснюється через систему СЕГ «Голос» за допомогою планшету, який видається кожному депутату перед сесійним засіданням міської ради.
    3. Поіменне голосування здійснюється шляхом натискання на планшеті однієї із кнопок: «за», «проти», «утримався», що висвічуються після оголошення головуючим назви питання, що ставиться на голосування.
    4. Депутат повинен здійснювати поіменне голосування особисто тільки зі свого робочого місця і отриманого планшета.
    4. Поіменне голосування здійснюється кожним депутатом особисто за допомогою СЕГ «Голос» та у такий спосіб, що унеможливлює голосування замість депутата іншою особою. У разі виявлення на пленарному засіданні депутатом факту порушення вимог щодо особистого голосування шляхом голосування за іншого депутата розгляд питання порядку денного на його вимогу зупиняється головуючим. Головуючий на пленарному засіданні встановлює присутність відповідного депутата у залі засідань, а у разі його відсутності доручає вилучити планшет такого депутата та передати його на зберігання, і проводить повторне голосування питання, яке ставилось на голосування останнім.
    5. Після закінчення кожного голосування за допомогою СЕГ «Голос» його результати висвітлюються на інформаційному табло електронної системи в залі засідань. Протокол щодо кожного поіменного голосування формується на підставі результатів голосування, що зафіксовані СЕГ «Голос». Одразу після оголошення результатів друкується протокол поіменного голосування та візується головою та членами лічильної комісії.
    6. Всі поправки, доповнення, пропозиції до проектів рішень, що пропонуються для включення до порядку денного, надаються постійними комісіями, депутатськими фракціями, депутатами, виконавцями не пізніше ніж за одну добу до проведення сесійного засідання виключно у письмовому та електронному вигляді. Якщо у депутатів або депутатських фракцій виникають пропозиції на сесії, вони повинні чітко сформулювати таку пропозицію, оголосити її автора, адміністратор вводить автора і номер пропозиції в систему електронного голосування. Тільки після цього головуючий може поставити пропозицію на голосування.
    7. Якщо під час проведення голосування міський голова, секретар міської ради або депутат звернулися щодо збою в системі електронного голосування і це підтвердив системний адміністратор, голосування припиняється, відбувається перезавантаження системи та перереєстрація депутатів, після чого депутати повертаються до голосування того питання, яке було припинено. Якщо і після перезавантаження системи є збій, лічильна комісія приймає рішення про припинення голосування через СЕГ «Голос» і депутати приступають до поіменного голосування у звичайному режимі – через опитування лічильною комісією кожного депутата.
    8. Контроль за використанням СЕГ «Голос» на пленарних засіданнях ради здійснює лічильна комісія, яка має право безперешкодного доступу до всієї інформації, необхідної для здійснення контролю».
    3) Виключити з статті 17 Регламенту пункт 17.4 «Проєкти рішень Ради голова Ради (або секретар/уповноважена особа з числа депутатів, які ініціювали скликання сесії Ради) передають до Постійної комісії з питань діяльності ради, депутатської етики, регуляторної політики, зміцнення законності та правопорядку. Якщо проєкт рішення відповідає чинному законодавству, голова комісії (його заступник, головуючий на комісії) візує його, а у випадку невідповідності проєкту рішення чинному законодавству — надає висновок. Після цього проєкт рішення разом з іншими матеріалами передається відповідній постійній чи тимчасовій комісіям для подальшої роботи».
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань діяльності ради, депутатської етики, регуляторної політики, зміцнення законності та правопорядку.

Селищний голова Ігор ДЗЮБА

Додаток до рішення сесії

Марківської селищної ради

від 22.12.2021 року № 17-20/2021

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок застосування системи електронного голосування «Голос»

1. Призначення системи електронного голосування «Голос» (далі – СЕГ «Голос»), його основні завдання і функції.

1.1. СЕГ «Голос» – це комплекс спеціального обладнання і програмного забезпечення, що дозволяє автоматизувати процес проведення сесій селищної ради.

1.2. Основною метою СЕГ «Голос» є забезпечення швидкості та об’єктивності при виконанні та обліку процедурних дій депутатів – учасників сесії Марківської селищної ради.

1.3. Визначення термінів:

1.3.1. Робоче місце головуючого – портативний або стаціонарний пристрій на базі операційної системи Windows.

1.3.2. Робоче місце секретаря – портативний або стаціонарний пристрій на базі операційної системи Windows.

1.3.3. Робоче місце модератора – портативний або стаціонарний пристрій на базі операційної системи Windows.

1.3.4. Робоче місце депутата – портативний або стаціонарний пристрій на базі операційної системи Android.

1.3.5. Центральне табло – мультимедійний пристрій (LED панель, телевізор, екран проектора тощо) з допомогою котрого відображається зведена інформація СЕГ «Голос».

1.3.6. Ядро (сервер) – серверна частина СЕГ «Голос».

1.3.7. Спеціалізоване програмне забезпечення СЕГ «Голос» – це програмне забезпечення, що адаптоване до потреб Марківської селищної ради.

1.4. СЕГ «Голос» призначена для вирішення таких завдань:

1.4.1. Скорочення і запобігання процедурних витрат часу при підготовці та проведенні сесій селищної ради, а також при оформленні їх протоколів.

1.4.2. Автоматизація контролю за дотриманням регламентних норм.

1.4.3. Об’єктивна реєстрація всіх процедурних подій і оформлення підсумкових матеріалів сесій.

1.4.4. Формування комп’ютерної бази даних для створення архівних сесій регламентованого права доступу до матеріалів сесій;

1.4.5. Автоматична публікація проєктів, прийнятих рішень, поіменних голосувань і статистики роботи ради на зовнішньому ВЕБ модулі.

1.5. СЕГ «Голос» виконує такі основні функції при проведенні підрахунків голосів і визначенні результатів:

- реєстрацію депутатів на сесії селищної ради;

- запис депутатів на виступи;

- автоматизацію підрахунку голосів і визначення результатів голосування з відображенням даної інформації на Робоче місце головуючого, на Робочих місцях депутатів та Центральному табло;

- накопичення та оперативну видачу довідкової і статистичної інформації про хід сесії;

- формування і друк технічного протоколу та інших сесійних документів.

2. Основні вимоги до СЕГ «Голос»

2.1. СЕГ «Голос» повинна забезпечити:

2.1.1. оперативну реєстрацію та ідентифікацію депутатів селищної ради;

2.1.2. проведення поіменного голосування;

2.1.3. занесення у списки виступаючих і відмови від виступу;

2.1.4. відображення на Робочому місці головуючого поточного часу і дати, порядку денного, інформації для голосування, результатів реєстрації депутатів та голосування, інформації про наявність кворуму, зворотного відліку часу виступу, кількості осіб, що записалися до виступу, прізвища, імені, по батькові виступаючого і його даних;

2.1.5. виведення на робоче місце депутатів повідомлень у ручному та автоматичному (планованому) режимі;

2.1.6. оперативну обробку та друк списків депутатів, технічних протоколів сесій селищної ради;

2.1.7. збереження всіх результатів роботи СЕГ «Голос» у реальному часі;

2.1.8. проведення автоматичної діагностики зв’язку Робочих місць головуючого, секретаря та депутатів із ядром (сервером);

2.1.9. створення архівів результатів роботи сесій та можливість їх перегляду з комп’ютера модератора.

2.2. Робоче місце депутата повинно забезпечувати:

2.2.1. перевірку особи депутата (за допомогою логіну та паролю);

2.2.2. виведення на робоче місце депутата повідомлень, переданих від комп’ютера модератора;

2.2.3. можливість реєстрації в чергу на виступ, відмови від виступу та перегляду записаних на виступ;

2.2.4. проведення голосування (опитування): пересилання на ядро (сервер) інформації про результат голосування (опитування);

2.3. Пристрій повинен забезпечувати реєстрацію унікального коду депутата: логіну та паролю депутата.

2.4. СЕГ «ГОЛОС» повинна забезпечувати:

2.4.1. реєстрацію депутатів на сесії, перевірку наявності депутатів у реальному часі ходу сесії;

2.4.2. обмін даними між усіма елементами СЕГ «Голос»;

2.4.3. обробку та виконання прийнятих команд і даних;

2.4.4. можливість здійснювати функції голосування.

2.5. Програмне забезпечення Робочого місця секретаря повинно забезпечувати:

2.5.1. повну відповідність регламенту проведення сесій селищної ради;

2.5.2. підготовку до проведення сесій: внесення порядку денного, проектів рішень, дати сесії тощо;

2.5.3. ведення бази даних депутатів: внесення даних у список депутатів, перевірку щодо реєстрації депутатів;

2.5.4. ведення робочих довідників: партій, фракцій та груп, постійних комісій, посад, округів та фраз;

2.5.5. формування протоколів сесії;

2.5.6. формування звітів по базі даних депутатів;

2.6. Програмне забезпечення Робочого місця головуючого повинно забезпечувати:

2.6.1. відображення всієї необхідної інформації по ходу сесії: порядок денний, інформацію з поточного питання порядку денного, список депутатів тощо;

2.6.2. керування виступами, надання слова: доповідачам по питанню порядку денного, запрошеним, депутатам із черги записаних на виступ;

2.6.3. відображення результатів голосування.

2.7. Програмне забезпечення Робочого місця модератора повинно забезпечувати:

2.7.1. діагностику стану локальної мережі, що поєднує робочі місця депутатів з системою;

2.7.2. регламентацію доступу користувачів до бази даних сесій;

2.7.3. ведення журналів змін системи: авторизації користувачів в системі, подій в системі та контролю доступу.

3. Організація функціонування, обслуговування і контролю СЕГ «Голос»

3.1. Комісія по контролю за використанням СЕГ «Голос».

3.1.1. Контроль за використанням СЕГ «Голос» на сесії селищної ради здійснює обрана лічильна комісія (далі – комісія).

3.1.2. Комісія проводить перевірку заяв депутатів та їх обґрунтованість при неточності в результатах голосування, в результатах запису на виступи та про інші помилки в роботі СЕГ «Голос».

3.1.3. Комісія залучає в разі необхідності до своєї роботи експертів і фахівців.

3.2. Ідентифікація депутатів у ході засідання.

3.2.1. Для ідентифікації депутатів у ході засідання використовуються логін та пароль депутата, який розпізнається СЕГ «Голос».

3.2.2. Логін встановлюється адміністратором системи після внесення в СЕГ «Голос» даних про депутата, необхідних для його ідентифікації в системі електронного голосування.

3.2.3. Пароль, при створенні профіля депутата, генерується системою самостійно. Після отримання депутатом ідентифікаційних даних в системі, депутат повинен самостійно змінити його.

3.2.4. Депутат зобов’язаний забезпечити належне зберігання і використання логіну та паролю.

3.2.5. При втраті логіну та паролю депутат повинен повідомити про це письмовою заявою, після чого в базу даних вносяться зміни.

3.3. Підготовка СЕГ «Голос» до проведення сесії

3.3.1. Робоче місце депутата (планшет) видається депутату під розпис в спеціальній відомості. Після закінчення сесії планшети повертаються депутатами з відповідною відміткою у відомості.

3.3.2. Депутат не має права виносити планшет за межі сесійної зали.

Забороняється:

- підключати до персональних планшетів переносні носії;

- під’єднувати планшети до глобальної мережі інтернет;

- самостійно встановлювати будь-які додатки на планшет;

- використовувати планшет не за призначенням.

3.3.3. Перед тим, як покинути зал засідання, депутат зобов’язаний передати персональний планшет на збереження обраній лічильній комісії. Після повернення до зали засідання депутат отримує планшет для подальшої роботи.

3.3.4. Підготовку СЕГ «Голос», а саме адміністрування системи, цілісність бази даних та підключення безпосередньо перед проведенням сесії виконує працівник відділу інформатизації, комунікацій та інноваційного розвитку.

3.3.4. Інформаційне обслуговування СЕГ «Голос» виконує Секретар ради, перевіряє цілісність і несуперечність бази даних депутатів.

3.3.5. Оператор Робочого місця в ході підготовки до сесії вносить в порядок денний сесії доповідачів, співдоповідачів.

3.4. Проведення сесій за допомогою СЕГ «Голос».

3.4.1. Виконання основних функцій СЕГ «Голос» під час проведення сесій селищної ради здійснює Секретар ради під контролем комісії.

3.4.2. Секретар ради за допомогою відповідних функцій програмного забезпечення проводить реєстрацію депутатів, вносить зміни до порядку денного, фіксує запис на виступ по поточних питаннях порядку денного, фіксує пропозиції депутатів до проектів рішень, що потребують подальшого голосування по них; проводить та фіксує результати голосувань, виконує формування протоколів сесії, звітів по базі даних депутатів.

3.4.3. Головуючий за допомогою відповідних функцій програмного забезпечення: отримує всю необхідну інформацію на моніторі комп’ютера головуючого: порядок денний, інформацію з поточного питання порядку денного, список депутатів та ін.; контролює список виступаючих і регламент виступів; виконує фіксацію початку та закінчення виступів доповідачів, співдоповідачів і виступаючих по кожному пункту порядку денного, контролює списки тих, хто записався на виступ з поточних питань порядку денного та надає їм слово.

3.5. Реєстрація депутатів селищної ради.

3.5.1. Депутати селищної ради реєструються в системі за допомогою логіна та паролю.

3.6. Голосування за допомогою СЕГ «Голос».

3.6.1. СЕГ «Голос» дозволяє приймати рішення селищної ради на її засіданні поіменним голосуванням.

3.6.2. При голосуванні по кожному питанню депутат селищної ради має один голос. Голосування полягає у виборі варіанта відповіді на персональному планшеті: «за», «проти», «утримався».

3.6.3. Перед початком голосування головуючий повідомляє про кількість пропозицій, що ставляться на голосування, уточнює їх формулювання і послідовність, у якій вони ставляться на голосування, за потребою нагадує, якою більшістю голосів може бути прийняте рішення.

3.6.4. Під час голосування на робочому місці в депутата виводиться інформація про номер або назву питання порядку денного, що голосуються, або прізвище депутата, пропозиція якого голосується.

3.6.5. На процедуру голосування встановлюється час – 10-15 сек.

3.6.6. По закінченню підрахунку голосів СЕГ «Голос» автоматично визначає: число депутатів, що брали участь у голосуванні (згідно з зареєстрованими в базі даних депутатів); кількість голосів «за», «проти», «утримався», а також тих, що не голосували; прийняття чи неприйняття рішення за результатами голосування.

3.6.7. Головуючий повідомляє, про прийняття чи не прийняття рішення. Інформація про результати голосування відображається на екрані, встановленому в залі засідань та робочих місцях депутатів, головуючого та секретаря.

3.6.8. Голоси депутатів, що були відсутні під час голосування, не враховуються після закінчення часу, відведеного для голосування.

3.6.9. Якщо після визначення результатів голосування від депутатів надходить заява про недостовірність його волевиявлення, зафіксованого електронною системою, комісія разом з фахівцем з технічного обслуговування за участю даного депутата перевіряє справність роботи його робочого місця.

3.6.10. В разі фіксації збою і неточностей в роботі робочого місця депутата комісія вносить селищній раді пропозицію про проведення повторного голосування. За таких умов результати першого голосування скасовуються.

3.6.11. Після визначення результатів голосування формується список депутатів, що голосували «за», «проти», «утримався», «не голосували», що також відображається на моніторах комп’ютерів адміністратора та головуючого.

3.7. Отримання звітів, іншої інформації та збереження даних.

3.7.1. Всі результати поіменних голосувань розміщуються на зовнішньому веб-модуліі СЕГ «Голос» селищної ради, за електронною адресою http:markivska.golos.net.ua, в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку.

3.7.2. Вся інформація зберігається на жорсткому диску сервера системи, копії зберігаються також на магнітних носіях у відділі інформатизації, комунікацій та інноваційного розвитку.

Селищний голова Ігор ДЗЮБА