МАРКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ П'ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
10 грудня 2021 року смт Марківка № 15-17/2021
Про надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів на 2021 рік Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Марківської селищної ради Луганської області
Відповідно до частини сьомої статті 28 Закону України «Про соціальні послуги», Закону України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 587 «Про організацію надання соціальних послуг», від 03 березня 2020 року № 177 «Деякі питання діяльності центрів надання соціальних послуг», керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування», Марківська селищна рада
вирішила:
- Комунальній установі «Центр надання соціальних послуг» Марківської селищної ради надавати базові соціальні послуги особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, які не можуть самостійно подолати негативний вплив обставин та особам/сім’ям, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини через вплив несприятливих зовнішніх та/або внутрішніх чинників за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) незалежно від доходу отримувачів соціальних послуг на 2021 рік.
- Затвердити перелік базових соціальних послуг, що надаються Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Марківської селищної ради за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) незалежно від доходу отримувачів соціальних послуг:
соціальна адаптація;
соціальна інтеграція та реінтеграція;
екстрене (кризове) втручання;
консультування;
соціальний супровід;
соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування;
представництво інтересів;
посередництво (медіація);
соціальна профілактика;
натуральна допомога;
інформування;
догляд вдома.
3. Затвердити перелік осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть самостійно подолати вплив негативних чинників та осіб/сімей, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини через вплив несприятливих зовнішніх та/або внутрішніх чинників. Такі особи/сім’ї звільняються від плати за отримання соціальних послуг, та отримують соціальні послуги за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) незалежно від їх доходу.
3.1 До осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, належать особи/сім’ї, які не можуть самостійно подолати вплив негативних чинників:
похилий вік;
часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті;
невиліковні хвороби, або хвороби, що потребують тривалого лікування;
психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин;
інвалідність;
безробіття;
бездомність;
малозабезпеченість;
поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків;
ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини;
втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі;
жорстоке поводження з дитиною;
насильство за ознакою статі;
домашнє насильство;
потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;
шкода завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.
3.2. До осіб/сімей, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини через вплив несприятливих зовнішніх та/або внутрішніх чинників, крім тих, чинники впливу на яких визначено в пункті 3.1 цього рішення, належать:
сім’ї, у яких дітей відібрано у батьків без позбавлення їх батьківських прав;
сім’ї, де триває процес розлучення батьків і вирішується спір між матір’ю та батьком щодо визначення місця проживання дітей, участі батьків у їх вихованні;
сім’ї з дітьми, в яких тривала хвороба батьків перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов’язки;
сім’ї, у яких виховуються діти з інвалідністю, та сім’ї з дітьми, у яких батьки мають інвалідність;
сім’ї, у яких батьків поновлено в батьківських правах;
сім’ї з дітьми, де батьки є трудовими мігрантами;
малозабезпечені сім’ї з дітьми;
сім’ї, діти з яких перебувають у закладах інституційного догляду та виховання;
сім’ї, дітей з яких влаштовано в сім’ю патронатного вихователя;
сім’ї, у яких діти систематично самовільно залишають місце проживання;
сім’ї, у яких діти систематично без поважних причин не відвідують заклади освіти;
жінки, які виявили намір відмовитися від новонародженої дитини;
неповнолітні одинокі матері (батьки);
діти, які перебувають на вихованні в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу;
особи з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
особи з особливими освітніми потребами;
внутрішньо переміщені особи;
повнолітні недієздатні особи (у разі відсутності в них опікуна);
особи, звільнені з місць позбавлення волі;
учасники антитерористичної операції та особи, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
4. Затвердити перелік осіб, які звільняються від плати за отримання соціальних послуг та отримують соціальні послуги за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) незалежно від їх доходу у відділення соціальної допомоги вдома.
4.1. Особи які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV і V групу рухової активності) і потребують сторонньої допомоги, соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в домашніх умовах згідно з медичним висновком:
- похилого віку;
- осіб з інвалідністю, крім осіб з інвалідністю унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”;
- хворих (з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці).
4.2. В окремих випадках відділення може приймати на обслуговування непрацездатних громадян, які мають працездатних дітей, які відповідно до чинного законодавства зобов'язані їх утримувати, але з поважних причин не мають можливості здійснювати за ними догляд (проживають в іншому населеному пункті або окремо, через територіальну віддаленість не можуть надавати допомогу батькам).
5. Затвердити перелік осіб, які звільняються від плати за отримання соціальних послуг та отримують соціальні послуги за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) незалежно від їх доходу у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги:
- особи з інвалідністю ІІ групи;
- особи, які мають статус «дитина війни»;
- учасники війни (до 1932 р.н.);
- внутрішньо переміщенні особи (ВПО);
- громадяни похилого віку, які не мають дітей або мають дітей похилого віку або дітей визнаних особами з інвалідністю в установленому порядку.
6. Затвердити Положення про порядок надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Марківської селищної (додається).
7. Координацію роботи з виконання цього рішення покласти на виконуючу обов’язки директора Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Марківської селищної ради – Світлану Кучерову, контроль – на заступника селищного голови – Галину Худик.
Селищний голова Ігор ДЗЮБА
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення сесії Марківської
селищної ради восьмого скликання
від 10.12.2021 року № 15- /2021
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок надання соціальних послуг за рахунок
бюджетних коштів (безоплатно) КУ «Центр надання соціальних послуг»
Марківської селищної ради
І. Загальні питання- Це Положення регулює відносини з надання безоплатних соціальних послуг, які виникають чи існують в КУ «Центр надання соціальних послуг» Марківської селищної ради між надавачем соціальних послуг та отримувачами соціальних послуг.
2. Положення розроблене відповідно до:
Закону України «Про соціальні послуги»;
Закону України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю»;
постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 587 «Про організацію надання соціальних послуг»;
постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 479 «Деякі питання діяльності центрів соціальних служб»;
Положення про КУ «Центр надання соціальних послуг»
Марківської селищної ради;
Закону України «Про місцеве самоврядування».
3. Безоплатні соціальні послуги надаються КУ «Центр надання соціальних послуг» Марківської селищної ради з метою:
проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню у складні життєві обставини осіб та сімей з дітьми;
надання особам і сім’ям з дітьми комплексу соціальних послуг відповідно до їх потреб, з метою подолання складних життєвих обставин та мінімізації негативних наслідків таких обставин;
надання соціальних послуг за місцем проживання громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування та потребують сторонньої допомоги;
надання соціальних послуг натуральної допомоги громадянам похилого віку, особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.
4. Дане Положення визначає організаційну-правову форму надання КУ «Центр надання соціальних послуг» Марківської селищної ради безоплатних соціальних послуг.
ІІ. Порядок надання КУ «Центр надання соціальних послуг» Марківської селищної ради безоплатних соціальних послуг
1. Надання соціальних послуг здійснюється працівниками КУ «Центр надання соціальних послуг» Марківської селищної ради відповідно до посадових інструкцій та сертифікатів про навчання.
2. КУ «Центр надання соціальних послуг» Марківської селищної ради
надає соціальні послуги відповідно до частини другої статті 28 Закону України «Про соціальні послуги» за рахунок бюджетних коштів:
2.1. Незалежно від доходу отримувача соціальних послуг:
- особам, які постраждали від торгівлі людьми і отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми, особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю I групи, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, сім’ям опікунів, піклувальників, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям патронатних вихователів, дітям, визначеним пунктом 5 частини шостої статті 13 Закону України «Про соціальні послуги», - всі соціальні послуги;
- іншим категоріям осіб - соціальні послуги з інформування, консультування, надання притулку, представництва інтересів, перекладу жестовою мовою, а також соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово);
- особам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV і V групу рухової активності) і потребують сторонньої допомоги, соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в домашніх умовах згідно з медичним висновком – послуга догляд вдома:
особам похилого віку;
особам з інвалідністю, крім осіб з інвалідністю унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”;
хворим (з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці);
в окремих випадках непрацездатних громадянам, які мають працездатних дітей, які відповідно до чинного законодавства зобов'язані їх утримувати, але з поважних причин не мають можливості здійснювати за ними догляд (проживають в іншому населеному пункті або окремо, через територіальну віддаленість не можуть надавати допомогу батькам);
- особам з інвалідністю ІІ групи, особам, які мають статус «дитина війни», учасникам війни (до 1932 р.н.), внутрішньо переміщенним особам (ВПО), громадянам похилого віку, які не мають дітей або мають дітей похилого віку або дітей визнаних особами з інвалідністю в установленому порядку – соціальна послуга натуральна допомога.
2.2. Отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб, - всі соціальні послуги.
3. Відповідно до частини сьомої статті 28 Закону України «Про соціальні послуги» надання безоплатних соціальних послуг здійснюється на підставі рішення сесії Марківської селищної ради, в якому затверджено перелік таких послуг та отримувачів соціальних послуг, які мають право на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів. Отримувачами соціальних послуг є:
особи/сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть самостійно подолати вплив негативних чинників;
особи/сім’ї, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини через вплив несприятливих зовнішніх та/або внутрішніх чинників.
Такі особи/сім’ї звільняються від плати за отримання соціальних послуг, та отримують соціальні послуги за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) незалежно від їх доходу.
4. До осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, належать особи/сім’ї, які не можуть самостійно подолати негативний вплив обставин, зумовлених такими чинниками:
похилий вік;
часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті;
невиліковні хвороби, або хвороби, що потребують тривалого лікування;
психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин;
інвалідність;
безробіття;
бездомність;
малозабезпеченість;
поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків;
ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини;
втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі;
жорстоке поводження з дитиною;
насильство за ознакою статі;
домашнє насильство;
потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;
шкода завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.
5. До осіб/сімей, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини через вплив несприятливих зовнішніх та/або внутрішніх чинників, крім тих, чинники впливу на яких визначено ІІ розділом 2 та 4 пунктом цього положення, належать:
сім’ї, у яких дітей відібрано у батьків без позбавлення їх батьківських прав;
сім’ї, де триває процес розлучення батьків і вирішується спір між матір’ю та батьком щодо визначення місця проживання дітей, участі батьків у їх вихованні;
сім’ї з дітьми, в яких тривала хвороба батьків перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов’язки;
сім’ї, у яких виховуються діти з інвалідністю, та сім’ї з дітьми, у яких батьки мають інвалідність;
сім’ї, у яких батьків поновлено в батьківських правах;
сім’ї з дітьми, де батьки є трудовими мігрантами;
малозабезпечені сім’ї з дітьми;
сім’ї, діти з яких перебувають у закладах інституційного догляду та виховання;
сім’ї, дітей з яких влаштовано в сім’ю патронатного вихователя;
сім’ї, у яких діти систематично самовільно залишають місце проживання;
сім’ї, у яких діти систематично без поважних причин не відвідують заклади освіти;
жінки, які виявили намір відмовитися від новонародженої дитини;
неповнолітні одинокі матері (батьки);
діти, які перебувають на вихованні в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу;
особи з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
особи з особливими освітніми потребами;
внутрішньо переміщені особи;
повнолітні недієздатні особи (у разі відсутності в них опікуна);
особи, звільнені з місць позбавлення волі;
учасники антитерористичної операції та особи, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
6. КУ «Центр надання соціальних послуг» Марківської селищної ради
надає інформацію отримувачам соціальних послуг про порядок надання безоплатних соціальних послуг.
7. Відповідно до статті 18 Закону України «Про соціальні послуги», надання соціальних послуг здійснюється шляхом ведення випадку, що включає такі етапи:
аналіз заяви/звернення про надання соціальних послуг, повідомлення про осіб/сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах або в ситуаціях, що загрожують життю чи здоров’ю особи;
оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах;
прийняття рішення про надання соціальних послуг з урахуванням індивідуальних потреб особи/сім’ї;
розроблення індивідуального плану надання соціальних послуг;
укладення договору про надання соціальних послуг;
виконання договору про надання соціальних послуг та індивідуального плану надання соціальних послуг;
здійснення моніторингу надання соціальних послуг та оцінки їх якості.
Ведення випадку не застосовується у разі надання соціальних послуг одноразово, екстрено (кризово).
8. Соціальні послуги надаються відповідно до встановленого графіку роботи Центру, за якість надання яких відповідає директор Центру згідно з умовами Типового договору про надання соціальних послуг.
ІІІ. Перелік безоплатних соціальних послуг
1. Перелік соціальних послуг, які відповідно до частини другої статті 28 Закону України «Про соціальні послуги» надаються за рахунок бюджетних коштів:
соціальні послуги з інформування;
консультування;
представництва інтересів,
соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово).
2. Перелік базових соціальних послуг що надаються КУ «Центр надання соціальних послуг» Марківської селищної ради за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) незалежно від доходу отримувачів соціальних послуг відповідно до рішення керівника Марківської селищної ради:
соціальна адаптація;
соціальна інтеграція та реінтеграція;
екстрене (кризове) втручання;
консультування;
соціальний супровід;
соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування
представництво інтересів;
посередництво (медіація);
соціальна профілактика;
догляд вдома;
інформування;
прокат технічних засобів реабілітації.
3. Безоплатні соціальні послуги повинні відповідати Державним стандартам надання соціальних послуг.