ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | XV |
Скликання: | VIII |
Вид: | В цілому |
Номер: | 15-028 |
Дата реєстрації: | 10.12.2021 |
Проголосовано: | 10.12.2021 11:35:54 |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
22
- Не підтримали
0
- Утримались
3
- Не голосували
0
- Відсутні
2
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 15-028
ПРОЄКТ
МАРКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ П'ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
10 грудня 2021 року смт Марківка № 15 -28/ 2021
Про зміну назви Комунального підприємства «Марківський ринок» та затвердження Статуту в новій редакції
Відповідно до частини першої статті 144 Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад», Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів», глави 7 Цивільного кодексу України, з метою приведення назви селищної ради та її виконавчих органів до вимог чинного законодавства рішення сесії від 06.08.2021 року № 11-1/2021, Марківська селищна рада
вирішила:
- Змінити назву юридичної особи Комунальне підприємство «Марківський ринок» (код ЄДРПОУ 38286973) на Комунальне підприємство «Марківський ринок» Марківської селищної ради Луганської області.
2. Змінити місцезнаходження юридичної адреси: 92400, Луганська область, Марківський район, смт. Марківка, вул. Гагаріна, б/н, на 92400, Україна, Луганська область Старобільський район, смт. Марківка, вул. Гагаріна.
3. Затвердити Статут Комунального підприємства «Марківський ринок» Марківської селищної ради Луганської області у новій редакції, що додається.
4. Доручити директору Комунального підприємства «Марківський ринок» Марківської селищної ради Луганської області подати відповідні документи державному реєстратору для проведення необхідних реєстраційних дій у встановленому законодавством України порядку та організовувати роботу щодо приведення організаційно-розпорядчих документів у відповідність до цього рішення.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку та комісія з питань діяльності ради, дептатської етики, регляторної політики, зміцнення законності та правопорядку.
Селищний голова Ігор ДЗЮБА
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення сесії Марківської
селищної ради восьмого скликання
від 10.12.2021 року № 15- /2021
СТАТУТ
КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
«МАРКІВСЬКИЙ РИНОК»
МАРКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
смт.Марківка
2021 рік
- ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «МАРКІВСЬКИЙ РИНОК» (надалі- Підриємство) є самостійним суб'єктом господарювання, створеним згідно з рішенням 26 сесії 8 скликання Марківської селищної ради № 26-23/2012 року від 23 листопада 2012 року «Про створення Комунального підприємства «Марківський ринок» на основі комунальної власності Марківської селищної ради Луганської області, для задоволення суспільних потреб та з метою одержання прибутку шляхом систематичного здійснення виробничої, торгівельної та іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому чинним законодавством України, актами органів місцевого самоврядування та цим Статутом.
Засновником і Власником Підприємства є Марківська селищна рада Луганської області.
II. НАЙМЕНУВАННЯ ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА
2.1. Найменування Підприємства:
2.1.1. Повне найменування Підприємства: КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «МАРКІВСЬКИЙ РИНОК» Марківської селищної ради Луганської області.
2.1.2. Скорочене найменування Підприємства: КП «МАРКІВСЬКИЙ РИНОК».
2.2. Місцезнаходження Підприємства: 92400, Луганська область, Старобільський район, смт. Марківка, вул. Гагаріна.
При зміні юридичної адреси Підприємство зобов'язане повідомити про це орган, що здійснив державну реєстрацію, державну податкову інспекцію та інші зацікавлені органи у визначений законодавством строк.
2.3. Підприємство створено на не визначений строк.
III. МЕТА І НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
3.1. Головною метою діяльності Підприємства є задоволення суспільних потреб та отримання прибутку шляхом створення ефективного ринкового механізму взаємовідносин виробників, продавців та споживачів, надання необхідних послуг на ринку сільськогосподарської продукції, продовольчих і непродовольчих товарів.
3.2. Основними напрямками діяльності Підприємства є:
- Організація та створення на території ринку передбачених чинним законодавством України умов суб'єктам господарювання та громадянам для оптової та роздрібної торгівлі;
- Надання соціально-побутових послуг відвідувачам ринку, суб'єктам господарювання та громадянам, які здійснюють торгівлю на ринку;
3.3. Підприємство має право без обмежень здійснювати інші види діяльності, які не суперечать законодавству України.
3.4. Діяльність Підприємства має здійснюватися на основі постійного підвищення технічного рівня та організації діяльності, удосконалення технологічних процесів, найбільш повного задоволення попиту, вимог споживачів.
3.5. Технічне переобладнання, реконструкція і розширення здійснюються підприємством за рахунок фонду розвитку, інших аналогічних фондів, а також кредитів банків і інвестицій, та забезпечується в першочерговому порядку необхідними ресурсами і підрядними роботами.
3.6. На впровадження великомасштабних заходів з реконструкції, а також на будівництво об'єктів соціального призначення в особливих випадках Підприємству за рішенням Засновника (Власника) можуть надаватися цільові фінансові кошти.
IV. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ПІДПРИЄМСТВА
4.1. Підприємство, з дня його державної реєстрації, є юридичною особою, здійснює свою діяльність на засадах господарської самостійності, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, штампи, фірмовий знак, бланки організаційно-розпорядчої документації, необхідні для організації своєї роботи.
4.2. Відповідно до способу утворення та характеру діяльності Підприємство має статус унітарного комерційного комунального підприємства.
4.3. У своїй діяльності Підприємство керується Конституцією і законами України, указами та розпорядженнями Президента України, декретами, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями Марківської селищної ради та виконавчого комітету Марківської селищної ради, розпорядженнями голови Марківської селищної ради, іншими нормативними актами та цим Статутом.
4.4. Підприємство користується правом господарського відання щодо закріпленого за ним майна, має право від свого імені укладати договори, набувати майнові і не майнові права та нести обов'язки, бути позивачем та відповідачем у судах, займатися діяльністю, яка відповідає напрямкам, передбаченим цим Статутом.
4.5. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством України.
Власник Підприємства не відповідає за його зобов'язаннями і не несе ризик збитків, пов'язаних з діяльністю Підприємства в межах передбачених чинним законодавством України.
V. СТАТУТНИЙ КАПІТАЛ ТА МАЙНО ПІДПРИЄМСТВА
5.1. Для здійснення господарської діяльності Підприємства створюється Статутний капітал у розмірі 275205,30 (Двісті сімдесят п'ять тисяч двісті п'ять) гривень 30 копійок, який складається із вкладу Засновника, внесеного грошима.
5.2. До Статутного капіталу Підприємства, за рішенням Власника, можуть бути передані споруди, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, право користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками, спорудами, обладнанням, а також інші майнові права ( включаючи майнові права на об'єкти інтелектуальної власності), кошти, в тому числі в іноземній валюті тощо.
Порядок формування Статутного капіталу встановлений цим Статутом. Розмір статутного капіталу Підприємства може бути змінено за рішенням Власника.
5.3. Для забезпечення діяльності Підприємства можуть створюватись також фонд розвитку та резервний фонд. Створення, розміри, порядок формування та витрачання вказаних фондів визначаються Положенням, яке затверджує директор Підприємства за погодженням із Органом управління.
5.4. Майно Підприємства становлять основні фонди та оборотні активи, а також інші матеріальні та фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі. Майно Підприємства є комунальною власністю Марківської селищної ради Луганської області і закріплено за ним на праві господарського відання.
5.5. Джерелами формування майна Підприємства є:
- грошові та матеріальні внески власника або уповноваженого ним органу;
- доходи, одержані від основної діяльності, надання послуг, виконання робіт, а також від інших видів фінансово-господарської діяльності;
- капітальні вкладення, дотації і субсидії з бюджетів;
- кредитні кошти банків та інших кредиторів;
- придбання майна суб'єктів господарювання та інших осіб;
- безоплатні або благодійні внески, пожертвування юридичних та фізичних осіб;
- інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.
5.6. Здійснюючи право господарського відання, Підприємство володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним Власником, з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених законодавством України.
5.7. Основні фонди Підприємства не можуть бути предметом застави, а також не можуть бути відчужені у будь-який спосіб без згоди Власника. Надання в оренду та списання майна Підприємства здійснюється відповідно до чинного законодавства та рішень Власника.
VI. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВА
6.1. Підприємство має право:
6.1.1. У організаційно-правовій сфері:
а) у порядку, визначеному цим Статутом, визначити свою організаційну структуру, планувати свою діяльність і основні напрямки свого розвитку відповідно до науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон’юнктури ринку продукції, робіт, послуг, забезпечення постійного виробничого і соціального розвитку та підвищення доходів Підприємства;
б) створювати у встановленому порядку та застосовувати власну документацію, вести діловодство, в тому числі спеціального призначення, відповідно до нормативних актів;
в) розробляти символіку Підприємства, наносити її на транспортні засоби, формений одяг, рекламну продукцію тощо;
г) організовувати, фінансувати і проводити технічне і професійне навчання, перепідготовку і підвищення кваліфікації персоналу;
д) вступати в договірні відносини з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, а також з фізичними особами щодо надання в оренду земельних ділянок для проведення торгівельної діяльності на визначеній території;
6.1.2. У фінансово-економічній сфері:
а) самостійно встановлювати ціни і тарифи на всі види послуг, застосовувати договірні ціни за винятком тих, що регулюються державою, та рішеннями Власника або Органу управління.
б) самостійно здійснювати господарський розрахунок, а також використовувати прибуток від орендованих відносин у порядку, передбаченому чинним законодавством України.
в) визначити системи і форми оплати праці, відповідно до чинного законодавства України.
г) розраховувати економічно обґрунтовані ціни на послуги, оренду торгових площ та їх обслуговування, вносити їх на затвердження в установленому законом порядку.
6.1.3. У матеріально-технічній сфері:
а) придбавати та орендувати, відповідно до чинного законодавства, основні засоби виробництва, у тому числі матеріальні ресурси у підприємств, організацій та установ, незалежно від форм власності, а також фізичних осіб;
б) здійснювати будівництво, реконструкцію, а також капітальний ремонт основних фондів Підприємства, об'єктів та інших виробничих будівель, споруд і споруджень.
в) з дозволу власника або уповноваженого ним органу здавати в оренду, надавати іншим підприємствам, організаціям та установам у тимчасове користування належні йому будівлі, споруди, устаткування та інші матеріальні цінності, а також списувати їх з балансу;
г) виступати суб'єктом інвестиційної діяльності у реалізації інвестиційних проектів відповідно до законодавства України.
6.2. Підприємство зобов'язане:
6.2.1. Організовувати роботу відповідно до законодавства України, рішень Власника та Органу управління.
6.2.2. Забезпечувати надання послуг, визначених цим Статутом, в обсягах та якості відповідно до селищних програм та укладених договорів. Здійснювати розвиток основних фондів і забезпечувати своєчасне введення в дію придбаного обладнання;
6.2.3. Забезпечувати своєчасну і повну сплату податків і обов'язкових платежів до бюджету;
6.2.4. Створювати належні умови для високопродуктивної праці своїх працівників, додержання вимог законодавства про працю, соціальне страхування, правил і норм охорони праці, техніки безпеки;
6.2.5. Здійснювати бухгалтерський, оперативний облік та подавати фінансову і статистичну звітність згідно з вимогами законодавства України.
VII. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
7.1. Вищим органом управління Підприємством є Власник.
7.2. Управління Підприємством здійснюється на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу.
7.3. До виключної компетенції Власника належить:
- створення, ліквідація, реорганізація та перепрофілювання Підприємства;
- затвердження Статуту підприємства та внесення змін до нього .
7.4. Надання згоди про вступ Підприємства, як засновника (учасника) до інших господарських товариств.
7.5. Надання згоди на проведення Підприємством благодійницької, в т.ч. спонсорської та меценатської діяльності, відповідно до законодавства України.
7.6. Директор Підприємства:
7.6.1. Призначається Головою Марківської селищної ради Луганської області на конкурсній основі;
7.6.2. Діє на підставі контракту, укладеного з Головою Марківської селищної ради.
7.7.3. Підпорядковується Голові Марківської селищної ради, є підзвітним та підконтрольним Представнику Власника.
7.8. Директор в межах своєї компетенції:
- самостійно вирішує питання поточної діяльності Підприємства відповідно до законодавства України та цього Статуту;
- несе персональну відповідальність за виконання покладених на Підприємство завдань визначених цим Статутом, дотримання фінансової дисципліни, ефективного використання та схоронення майна, закріпленого за Підприємством, дотримання законодавства України;
- за погодженням із Органом управління Власником, затверджує структуру і штатний розпис Підприємства, Положення про його структурні підрозділи, а також затверджує посадові інструкції працівників;
- розпоряджається майном та коштами Підприємства відповідно до законодавства України та цього Статуту;
- складає щорічний фінансовий план та подає його на затвердження Органу управління;
- несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів дотримання фінансової дисципліни, ефективне використання та охорону майна, закріпленого за Підприємством;
- вчиняє правочини та укладає договори і контракти.
VIII. ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ ТА ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ
8.1. Відповідно до рішень Власника та Органу управління, питання найму та звільнення працівників, компенсації, умов праці, матеріального стимулювання, робочого часу, відпустки, соціального забезпечення працівників вирішується директором Підприємства згідно чинного законодавства.
8.2. Усі фізичні особи, які своєю працею беруть участь у діяльності Підприємства на основі трудового договору (контракту, угоди) чи інших форм, що регулюють трудові відносини, становлять Трудовий колектив Підприємства.
8.3. Повноваження трудового колективу (зокрема, участь в управлінні підприємством, переважне право оренди цілісного майнового комплексу та інші пільги і гарантії) встановлюються нормами чинного законодавства, цим Статутом та рішеннями Власника.
8.4. Право укладання колективного договору від імені власника надається директору, а від імені трудового колективу – уповноваженому ним органу. Колективним договором регулюються виробничі, трудові і економічні відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства, питання охорони праці, соціального розвитку тощо.
IX. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА, ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА
9.1. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток.
9.2. Планування фінансово-господарської діяльності здійснюється Підприємством шляхом складання річних фінансових планів, які затверджуються Органом управління.
9.3. Відрахування Підприємством частини прибутку до бюджету Марківської селищної ради в межах розміру, передбаченого рішенням сесії Марківської селищної ради, здійснюється першочергово після сплати обов'язкових платежів.
9.4. Прибуток Підприємства використовується відповідно до фінансових планів. На Підприємстві можуть створюватися спеціальні (цільові) фонди: амортизаційний фонд, резервний фонд, фонд розвитку виробництва, фонд споживання (оплати праці) тощо.
9.5. Підприємство звітує про стан виконання фінансового плану перед Власником кожного кварталу.
Власник може вимагати проведення аудиторської перевірки Підприємства незалежним професійним аудитором, призначеним ним на власний розсуд.
9.6. Джерелом формування фінансових ресурсів Підприємства є прибуток, амортизаційні відрахування та інші надходження, не заборонені законодавством України.
9.7. Підприємство здійснює матеріально-технічне забезпечення своєї діяльності і виконання робіт, надання послуг через систему прямих угод і контрактів із вітчизняними та іноземними юридичними та фізичними особами. Підприємство вільне у виборі предмета договору, зобов'язань, будь-яких інших умов взаємовідносин, що не суперечать законодавству України та цьому Статуту.
9.8. Підприємство здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, веде статистичну звітність. Директор та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за виконання затвердженого фінансового плану, додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної інформації.
9.9. Контроль за діяльністю Підприємства та відносини його з органами державної влади та управління, ревізія фінансово-господарської діяльності Підприємства здійснюються відповідно до законодавства України.
9.10. Ціни на послуги, які надаються Підприємством, встановлюються відповідно до чинного законодавства України.
9.11. При зміні керівника Підприємства обов'язковим є проведення ревізії фінансово-господарської діяльності Підприємства в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
X. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ
10.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації(злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації – за рішенням власника або уповноваженого ним органу, або рішенням суду у випадках, передбачених чинним законодавством України.
10.2. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником, Органом управління, що прийняв рішення про ліквідацію Підприємства. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторів визначається власником або Органом управління, судами згідно з законодавством України. У разі банкрутства Підприємства його ліквідація проводиться згідно з законодавством України.
10.3. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Підприємства і подає його власнику або органу, який створив ліквідаційну комісію. Від моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять права управління Підприємством, розпорядження майном та коштами Підприємства.
10.4. Майно Підприємства, що залишилося після задоволення претензій кредиторів і членів трудового колективу, використовується за вказівкою власника або уповноваженого ним органу.
XI. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
11.1. Зміни та доповнення до цього Статуту вносяться рішенням Власника у відповідності із нормами чинного законодавства України у тій же формі та порядку в якому затверджений Статут.
11.2. З питань не регульованих цим Статутом Підприємство керується нормами чинного законодавства України та рішеннями Засновника.