ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | XV |
Скликання: | VIII |
Вид: | В цілому |
Номер: | 15-026 |
Дата реєстрації: | 10.12.2021 |
Проголосовано: | 10.12.2021 11:27:48 |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
25
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
0
- Відсутні
2
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 15-026
МАРКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ П'ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
10 грудня 2021 року смт Марківка № 15-26/2021
Про внесення змін до Статуту Марківського комунального підприємства «Марківський комунальник»
Відповідно до Господарського кодексу України, Бюджетного кодексу України, Цивільного кодексу України, з метою ефективності фінансово-господарської діяльності та збільшення статутного капіталу Марківського комунального підприємства «Марківський комунальник», керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Марківська селищна рада
вирішила:
- Внести зміни до Статут Марківського комунального підприємства «Марківський комунальник» та затвердити його у новій редакції, що додається.
- Начальнику Маркіського комунального підприємства «Марківський комунальник» (Віталію Скиртачу) провести всі необхідні дії щодо державної реєстрації змін до установчих документів комунального підприємства «Марківський комунальник».
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регуляторної політики, зміцнення законності та правопорядку.
Селищний голова Ігор ДЗЮБА
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення сесії Марківської
селищної ради восьмого скликання
від 10.12.2021 року № 15- /2021
СТАТУТ
МАРКІВСЬКОГО
КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
«МАРКІВСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИК»
(нова редакція)
смт Марківка
2021 р.
1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
1.1. Марківське комунальне підприємство «Марківський комунальник», скорочена назва МКП « Марківський комунальник » (надалі Підприємство), створене за рішенням сесії Марківської селищної ради шостого скликання № 2/3 від 06.12.2010 року .
1.2. Підприємство є спільною власністю територіальної громади селища Марківка, замовником якого є Марківська селищна рада Луганської області.
1.3. Підприємство підпорядковується Марківській селищній раді Луганської області.
1.4. Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України « Про місцеве самоврядування в Україні », актами президента України та Постановами Кабінету Міністрів України іншими нормативно – правовими актами , рішеннями селищної ради прийнятими у межах її компетенції, а також цим Статутом.
1.5. Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс , відокремлене майно, розрахункові та інші рахунки в установах банків , печатку із своїм найменуванням, штамп із своїм найменуванням та складається з наступних виробничих одиниць :
- житлове господарство ;
- ритуальні послуги ;
- ремонтна група ;
- санітарна очистка ;
- благоустрій ;
1.6. Підприємство вважається створеним з дня його державної реєстрації.
1.7. Найменування підприємства : повне - Марківське комунальне підприємство
« Марківський комунальник »
1.8.Юридична адреса : 92400, Україна,Луганська область, смт. Марківка, пл. Соборна, 13.
1.9. Місце знаходження підприємства :92400, Луганська область, смт Марківка, пл. Соборна, 13.
2.МЕТА І ВИДИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Підприємство створене для :
2.1.Збирання безпечних відходів
2.2. Інша діяльність щодо поводження з відходами.
2.3.Вробництво інших дерев'яних будівельних конструкцій і столярних виробів.
2.4. Виробництво іншої продукції
2.5. Штукатурні роботи .
2.6. Малярні роботи та скління.
2.7. Покрівельні роботи.
2.8. Електромонтажні роботи ( КВЕД-2010 : Група 43-21).
2.9. Надання послуг по перевезенню речей ( переїзду ).
2.10. Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого майна.
2.11. Обслуговування будинків і територій.
2.12. Роздрібна торгівля.
3. СТАТУТНИЙ КАПІТАЛ ПІДПРИЄМСТВА
3.1. Для забезпечення діяльності підприємства Власником створюється Статутний капітал підприємства в розмірі 7 мільйонів 879 тисяч 941 грн.87 коп. (сім мільйонів вісімсот сімдесят дев`ять тисяч дев`ятсот сорок одна грн. 87 коп.).. Статутний капітал може збільшуватися чи зменшуватися за відповідним рішенням Засновника .
3.2. Майно підприємства складають основні фонди та оборотні засоби , а також інші цінності , вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства.
3.3. Майно підприємства є спільною власністю територіальної громади закріплене за підприємством на праві повного господарського віддання в установленому законодавством порядку.
3.4. Джерела формування підприємства є :
- грошові або матеріальні внески Засновника ;
- доходи від реалізації продукції , послуг, а також від інших видів господарської діяльності ;
- безоплатні та благодійні внески , пожертвування підприємств , організацій та громадян ;
- капітальні вкладення та дотації з бюджету ;
- майно придбане в інших об’єктів господарювання , організацій та громадян в установленому законодавством порядку ;
- інші джерела , не заборонені законодавчими актами України ;
3.5.Підприємство не має права без погодження з Марківською селищною радою Луганської області продавати або передавати , обмінювати , здавати в оренду , надавати безоплатно в тимчасове користування або в позику належні йому споруди , будинки , устаткування , транспортні засоби та інші матеріальні цінності, списувати їх з балансу чи іншим чином вирішувати питання щодо відчуження майна, яке закріплене за ним на праві повного господарського віддання , а також отримувати банківські чи інші кредити.
3.6.Держава гарантує захист майнових прав підприємства, збитки завдані підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами , відшкодовуються підприємству за рішенням суду або господарського суду.
4. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ ТА САМОУПРАВЛІННЯ
4.1. Управління підприємством здійснюється відповідно до Статуту на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і принципів самоврядування трудового колективу.
Самостійно визначає структуру управління , встановлює штати і штатний розклад.
4.2. Очолює підприємство начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади рішенням Марківської селищної ради Луганської області і працює на контрактній основі. В контракті визначаються права , термін перебування на посаді , обов’язки і відповідальність начальника підприємства перед власником та трудовим колективом , умови його матеріального забезпечення і звільнення з посади згідно з чинним законодавством України.
4.3. Начальник Підприємства :
- керує діяльністю підприємства в межах, визначених цим Статутом ;
- організовує роботу і несе персональну відповідальність за діяльність підприємства ;
- забезпечує виконання Законів України , рішень і вимог селищної ради , що стосується діяльності підприємства ;
- без довіреності діє від імені підприємства , відкриває в банках рахунки і користується правом першого підпису в банках;
- укладає договори , видає довіреності на укладення договорів , на здійснення інших операцій від імені підприємства ;
- видає накази в межах своєї компетенції ;
- здійснює прийом та звільнення працівників ;
4.4.Трудовий колектив підприємства складають всі працівники , які своїм трудовим внеском беруть участь у його діяльності на основі трудового договору , а також інших форм , які регулюють трудові відносини працівника з підприємством.
4.5. Трудовий колектив підприємства здійснює свої повноваження через загальні збори трудового колективу та профспілковий комітет. Загальні збори вважаються правомочними ,
якщо на них присутні 2/3 всіх працівників підприємства. Рішення приймається простою більшістю голосів . Загальні збори трудового колективу проводяться не рідше двох разів на рік.
4.6. Трудовий колектив підприємства :
- розглядає та затверджує проект колективного договору ;
- розглядає і вирішує питання самоврядування трудового колективу;
- визначає і затверджує перелік і порядок надання працівникам підприємства соціальних пільг ;
- вирішує інші соціально економічні питання , що стосуються діяльності підприємства ;
4.7. Між адміністрацією підприємства та профспілковим комітетом укладається колективний договір , яким регулюються виробничі, трудові і економічні відносини , питання охорони праці, соціального розвитку.
4.8. Підприємтво має право самостійно встановлювати для своїх працівників додаткові відпустки, скорочений робочий день та інші пільги.
4.9. Комунальне підприємство може мати філії , представництва, відділення , дочірні підприємства та інші відокремлені підрозділи.
5. ГОСПОДАРСЬКА, ЕКОНОМІЧНА ТА ФІНАНСОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
5.1.Всі виробничі та господарські відносини з державними та іншими організаціями незалежно від форм власності , а також з громадянами будуються на основі договорів . Підприємство вільне у виборі предмета договору, визначенні зобов’язань , будб яких інших умов господарських відносин , що не суперечить законодавству України, по державним або комунальним цінам і тарифам.
5.2. Підприємство реалізує свою продукцію згідно тарифів, які встановлює селищна рада або на основі договорів, а в ряді випадків передбачених законодавством України , по державним або комунальним цінам і тарифам.
5.3. Джерелом формування фінансових ресурсів підприємства є прибуток.
5.4. Прибуток від всіх видів діяльності джерел надходження використовується на відшкодування матеріальних витрат і відрахувань до бюджету , соціального страхування та інших платежів.
5.5. Підприємство відповідає за своїми зобов’язаннями тими коштами і майном на які згідно із законом може бути звернене стягнення.
5.6. Підприємство самостійно планує свою діяльність і визначає перспективи розвитку виходячи з попиту на вироблювану продукцію , роботи , послуги та необхідність забезпечення виробничого та соціального розвитку підприємства, підвищення доходів.
5.7. Підприємство веде первинний та бухгалтерський облік результатів своєї роботи , складає статистичну інформацію та адміністративні дані.
5.8. Підприємство надає звітність в порядку , в термін за адресами встановленими законодавством України. Відомості не передбачені статистичною звітністю підприємством можуть бути надані підприємствам , установам , організаціям на договірній основі , а судам, органам прокуратури , служби безпеки, внутрішніх справ, господарському суду і аудиторським організаціям у випадку передбачених законодавством України на їх письмову вимогу.
5.9. Підприємство встановлює фонд оплати праці на умовах, визначених колективним договором без обмежень його зростання з боку його державних органів. Підприємство самостійно встановлює форми , системи розміру оплати праці працівників, а також інших видів прибутків відповідно до законодавства України та за погодженням з Марківською селищною радою.
5.10. Оплата праці найманих працівників підприємства визначається трудовим договором відповідно до законодавства України.
5.11. Контроль за окремими сторонами діяльності підприємства здійснює держава, податкова інспекція, державні органи, що здійснюють контроль за безпекою виробництва і праці, інші державні органи в межах їх компетенції згідно чинного законодавства України. Підприємство має право не виконувати цих вимог органів, якщо ці вимоги виходять за межі їх повноважень.
5.12. Підприємство несе повну відповідальність за додержання умов догворів і розрахункової дисципліни.
6. ЛІКВІДАЦІЯ І РЕОРГАНІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА
6.1.Припинення підприємства відбувається шляхом перетворення, поділу , злиття, приєднання або ліквідації.
6.2. При припинення діяльності підприємства вивільнюваним працівникам гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
6.3. Підприємство вважається таким, що припинило свою діяльність виключення його з державного реєстру України.
6.4. Ліквідація підприємства здійснюється комісією , яка утворюється власником .З моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія виступає в суді від імені юридичної особи , яка припиняється.
6.5. Орган , який прийняв рішення про ліквідацію підприємства , встановлює порядок і строки проведення ліквідації , а також строк для заяви претензій кредиторів , який не може бути менший двох місяців з моменту оголошення про ліквідацію.
6.6. Претензії кредиторів до підприємства , що ліквідується , задовольняються в порядку установленому чинним законодавством .
6.7. Майно, що залишилося після задоволення претензій кредиторів і членів трудового колективу , використовується за рішенням власника.
6.8. У разі реорганізації підприємства його права і обов’язки переходять до правонаступників.
Селищний голова Ігор ДЗЮБА